top of page

הטארוט היהודי

הטארוט היהודי
 
חפיסת הקלפים "הטארוט היהודי" משלבת את המסורת היהודית עם המבנה המקובל של טארוט. החפיסה המלאה  קלפים, שהם מחולקים 78כוללת  קלפים, 22לארקנה הבכירה ובה   קלפים. 56ולארקנה הזוטרה ובה קלפי הארקנה הבכירה מראים את דמויות וסיפורי תנ"ך כפי שמשתקפים דרך אספקלריא של פירושי חז"ל בתלמוד ובמדרשים. בארקנה הזוטרה תמצאו הרבה מן המצוות, החגים ומנהגי ישראל. כפי המקובל על פי תורת הנסתר, עשרים ושנים הקלפים של הארקנה הבכירה 

תואמים לכ"ב אותיות העברית. יחד עם זה, הם ממוקמים בתבנית "עץ החיים" הידוע בקבלה, שכולל עשר ספירות. כדי לדעת לאיזו ספירה שייך הקלף, יש לקחת גמטריה קטנה של האות שלו ,והיא שווה למספר הספירה [גמטריה קטנה היינו סיפרה אחת הנשארת אחרי חיבור כל הספרות שבגמטריה רגילה. ביחס לאותיות, גמטריה קטנה נשארת אחרי מחיקת האפסים מן הגמטריה הרגילה שלהן]. בכל קלף מסומנות האות והספירה המיוחסות אליו. לאותיות העבריות יש משמעות פנימית אסטרולוגית המובאת בספר יצירה. שם כל האלפבית מחולק לשלוש קבוצות:  , אותיות אמהות, שהן א', מ', ש' ❖ התואמות לשלושת היסודות רוח, מים ואש. 

טארוט תחות

אליסטר קראולי

78 קלפים וחוברת הדרכה הודפס בבלגיה

© טירת טארוט- מהדורה עברית

הטארוט תחות נוצרו על ידי האוקולטיסט המפורסם אליסטר קראולי (1947-1875) .

ליידי פרידה האריס (1962-1877) הדפיסה את הקלפים. אף כי ליידי האריס ידעה מעט על הטארוט ועל הסמליות שלו, בהדרכתו של קראולי, היא העבירה את כל תחושות רעיונותיו אל ציוריה. קלפים רבים צוירו במספר  גירסאות, עד שאחת מהן אושרה על ידי קראולי.

קלפי הטארוט תחות של קראולי הושלמו רק כעבור חמש שנים.

הם  הוצאו לאור לראשונה בשנת 1969, לאחר מותם של קראולי וליידי האריס. המהדורה הנוכחית הופקה על ידי שימוש בטכניקות המתקדמות ביותר של הפרדת צבע והדפסה, ובכך היא משחזרת  נאמנה את הצבעים המדהימים של הציורים המקוריים.

₪156

טארוט - מראה של הנשמה

גרד ב. זיגלר

ספר ללימוד טארוט

טארוט תחות אליסטר קראולי

דפים157

בית הוצאה לאור  © טירת טארוט - מהדורה עברית

החפיסה של קראולי – קלפי תחות - היא חפיסה ייחודית שיצרה מהפכה בעולם הטארוט.

בדיוק כפי שאנו משתמשים במראָה כדי להתבונן במראה החיצוני שלנו, כך אנו יכולים להשתמש בתמונות של קלפי הטארוט כדי לשקף את מצבנו הפנימי. זהו מסע הרפתקני של גילוי!

התמונות על גבי קלפי הטארוט הן מראה לתמונות של נשמתנו. ככל שאנו מכוונים את מבטנו פנימה, כך אנו יכולים לגלות יותר על עצמנו ועל חיינו.

 

הטארוט-תחות של קראולי מאחד בדמויותיו מגוון רב של סמלים ומשלב בהם אסטרולוגיה, נומרולוגיה, ו-ויזואליות יחד עם הסימבוליזם של אסכולות ידע שונות.

₪76

ארתור אדוארד וייט המפתח לטארוט עם איורים

היסטוריה, טקסי חניכה ושיטות חיזוי

₪69

זהב מודרני-טארוט/ג'וליה מאסאגיה

טארוט וייט

מסגליה צייר את ג'וליה

 

 קלפים וחוברת הדרכה

 

שילוב של סגנון אר נובו מקסים ועיצוב מסורתי של קלפי טארוט של וייט.

רדיד זהב מוסיף תחושת קסם לאיורים מדהימים אלה

₪249

טארוט של אפוקליפסה

Eric S.Dann, Kim Huggins

קופסה, כמו קופסת פנדורה, מגינה על הסיפון ועל סודותיו.

ארקנה העתיקה של טארוט זה מלא סמליות של כתות עתיקות ודתות העולם. ​

עם ארקנס הקטן, אנחנו עושים את דרכנו דרך סקנדינביה פגאנית, אנחנו עוברים במדברי מצרים העתיקה, אנחנו הולכים בין היפות של הקלאסיקה היוונית ורומא, אנחנו מקבלים את החוויה של האימפריה החמר הגדולה. מפת "בית המשפט" משקפת את הקובע של הכתות הללו

₪280

טארוט אוניברסלי

Artur Waite

₪239

טארוט של האילומינטי

Kim Huggins, Eric S. Dunn

  חוברת הדרכה  בעברית

כל קלף בחפיסת האילומינטי טארוט מדבר אליך ומאפשר כניסה ישירה אל עולמו. הקלפים מציעים יד אשר תלווה אותך אל המסתורין שבהם בכדי שמעבר לקריאתם תתאפשר חשיפה ותגליות אמיתיות על האדם.

בתכלית האילומינטי טארוט נמצאות איכויות ההארה, ההבנה והאמת המועברות באופן דינמי ואינטראקטיבי דרך תמונות וסמלים.

כל קלף בדומה לזכוכיות החלונות בכנסיה, מספר סיפור משמעותי ועתיק יומין כאשר הוא מואר באורה של השמש.

 

קלפי האילומינטי טארוט אינם מקושרים בשום אופן למסדר הידוע בשם "האילומינטי". לא בפן ההיסטורי לארגון הבווארי ולא בפן המודרני לרעיון הארגון שבדרך כלשהי שולט בעולם כיום.

הרעיון היחיד שקיים במשותף הוא עקרון ההארה ומקור השם הלטיני "אילומינטוס" אשר פירושו "מואר".

פריסת השמש, הירח והכוכבים:

קלף 1: השמש – הנראות החיצונית או ההתגשמות של סיטואציה קיימת, איך המצב נראה כלפי חוץ, הפעולות להן סיטואציה גורמת (או: הווה)

קלף 2: הירח – ההתגשמות הפנימית של סיטואציה קיימת, איך היא גורמת לך להרגיש, ההשפעות של המצב עליך כאדם (או: העבר)

קלף 3: הכוכבים – הדרך שבה ניתן לגרום למצב לעבוד לטובתך (או: העתיד)

 

₪ 169

טארוט וייט פמלה קולמן סמיט - ר.וו.ס

ארתור אדוארד וויט (1857- 1942) היה אחד הפרשנים הבולטים ביותר של תורת הנסתר המערבית בין סוף המאה ה-19 לתחילת המאה ה-20.

הוא היה אדם שחי חיי ייסורים והצטרף למסדר השחר המוזהב בשנת 1891, היה סופר ויוצר שתרם רבות בתחום המיסטיקה והדת. לצד היצירות הרבות שהשאיר לנו, ללא ספק, החשובה ביותר הינה חפיסת הטארוט אשר נושאת את שמו.

קלפים אלו הפכו במהרה לטארוט במובן הנעלה ביותר. עד עצם היום הזה, הדמויות של טארוט ריידר וויט הן המוכרות והמשוכפלות ביותר.

₪169

אליסטר קראולי טארוט

Frida Harris/Aleister Crowley

 

78 קלפים וחוברת הדרכה בעברית

72x115 מ''מ

The Thoth Tarot (/ˌtoʊt ˈtæroʊ/) is a divinatory tarot deck painted by Lady Frieda Harris according to instructions from Aleister Crowley. Crowley referred to this deck as The Book of Thoth, and also wrote a book of that title intended for use with the deck.

₪174

Book “Tarot Fundamentals”

Lo Scarabeo

אנגלית

250 מ''מx190 מ''מ

Lo Scarabeo's fundamental guide to the Tarot World. A comprehensive work about Tarot symbolism, rituals, history, art.

₪300

Book “Tarot Experience” volume 2

Lo Scarabeo

אנגלית

250 מ''מx190 מ''מ

Lo Scarabeo's fundamental guide to the Tarot World. A comprehensive work about Tarot symbolism, rituals, history, art.

₪300

וויט ריידר ענק

Arthur Edward Waite, Pamela Colman Smith

תיאור הקלף באנגלית, חוברת הדרכה בעברית

100 מ''מx173 מ''מ

₪219

טארוט אגדות ילדים

by Nicoletta Ceccoli

78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

 בעולם החלומות הקסום כל מה שידוע לנו על החיים האמתיים עשוי להשתנות בן רגע מן הקצה אל הקצה. דגים יכולים לעוף, מאכלים יודעים לדבר, צעצועים הופכים ליצורים חיים, עצים לנו עצות ומציעים עזרה. עולם אגדות זה המופיע ביצירתה של ניקולטה צ'קולי והוא גם עולמן של הארקנות בקלפי הטארוט. פריסתו של קלף זה או אחר והפיענוח שלו הופך למסע מיבשת ההיגיון לאוקיאנוס של אינטואיציה ודמיון. לכל קלף בחפיסת קלפי הטארוט קיימים פירושים מסורתיים, אך רק קולו הפנימי של הקורא בקלפים מאפשר להבין באמת את הקלף ואת הפריסה כולה. החפיסה של ניקולטה צ'קולי מציעה לכם רבדים שונים של דימויים והלכי רוח: כאן שוכנים זה לצד

זה תום וצרות עין, הומור ורגישות. אך בראש ובראשונה מדובר בממלכה של דמיון חופשי ללא גבולות.

₪169

טארוט רוחות רפאים

Davide Corsi

Lo Scarabeo, Italy

78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

120 מ''מx80 מ''מ

לאלה שלא רוצים להגביל את השקפת עולמם במסגרות הגסות של המטריאליזם – היקום הוא מרחב רב-ממדי ואינסופי בו לצדנו מתקיימות צורות חיים של ישויות אחרות. ביניהן – כפי שידוע לנו עוד מתקופות עתיקות – יש את אלה שנהוג לכנותם רוח רפאים או פנטום. אלה יישארו בלתי נראים ובלתי מוחשיים, אך את נוכחותם אנו לעיתים מרגישים בתחושותינו הפנימיות. לרוב זה קורה בעונות מסוימות של השנה כאשר מסך המגן שביננו הופך לדקיק יותר. הדבר עשוי להתרחש בימי חג קלטי עתיק סמהיין או בליל כל הקדושים המודרני.

אף אלה שאינם מאמינים בקיומם של רוחות רפאים יודעים ששום דבר לא נעלם כלא היה, ושרצונותינו יכולים להתממש בלבוש בשר ודם, ומחשבות ומעשים של בני אנוש משאירים עקבות אשר אינם כלים במשך מאות שנים.

₪169

הדרקון טארוט

Davide Corsi

Avvalon, Italy

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

120 מ''מx66 מ''מ

לעתים קרובות מסמלים הדרקונים בסיפורי המיתולוגיה קשיים ואתגרים גדולים אשר על הגיבור האמיץ העשוי לבלי חת לגבור עליהם על מנת לזכות בפרס המיוחל, אם זו מלכות או לבה של הנסיכה השבויה בידי מפלצת. הדרקונים הם יצירי הכאוס הבראשיתי, התגלמות הפחדים העמוקים ביותר של האדם, הסמל האולטימטיבי של הטבע הפראי עתיר הסכנות שאותו יש לכבוש ולהכפיף למרות הציוויליזציה.

₪ 169

טארוט גולדן אוניברסלי

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

מוזהבים אוניברסלי טארוט

זהב מצופה קלפים! דימויים קלאסיים של הטארוט המתוארים על ידי האמן המודרני רוברטו דה אנג'ליס.

₪ 189

טארוט של מרסיי

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

טארוט מרסיי כשם אינו מתייחס לחפיסת קלפים מסוימת, אלא כמודל, סוג של מערכת ניבוי עתידות. בסוף המאה ה -XVII , סוג זה של הקלפים דווקא, למעט חריגים נדירים (לדוגמה, הגרסה הניאו-קלאסית מלומברדיה), היה הנפוץ ביותר ברחבי אירופה.

₪ 169

טארוט מנרה

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

העבודה עם חפיסה זו צריכה להתבסס על האינטואיציה. אין לגשת לקלפים אלו עם דוגמות, מסגרות וכללים נוקשים.

קלפים אלה אוהבים אווירה יצירתית וזורמת. אל תחששו לבטוח בתת המודע שלכם. הרשו לעצמכם לראות בקלפים את מה שהם רוצים להגיד לכם.

₪ 169

טארוט קזנובה

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

טארוט קזנובה מגלה את סודות החיים דרך הפריזמה של ארוטיות. ברוח זו, הארקנה מתפרשת כהשתקפותם של המצבים הקשורים ברגשות ובחושניות.

חפיסת טארוט קזנובה היא פרי שנות מחקר שקדני המצוי בשדות אמנות, אזוטריקה ואף סגנון , הממירה את הסמליות המחמירה שטמונה בסדרה האזוטרית המסורתית בדימויים קלים יותר מעולם יחסי החושניות.

בזכות הארוטיות, המופיעה בסדרת קלפי טארוט המקסימה בה עסקינן , הינה הופכת למעין "מפתח" המשמש להבנת קיומנו היומיומי , המשתרע בין החלום לתשוקה, התשוקה והערצה, הרפיון והרכות

₪ 156

טארוט מפתח אוניברסלי

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

"טארוט מפתח אוניברסל" יכול לשמש בנושאים מגוונים ברמות קיומיות שונות ובתחומים שונים: הרגשות, מחשבות, פעילויות ורוחניות.

כדי להקל על הפרשנות של "מפתח אוניברסלי" הוצע פירוש קצר של ארקני הטארוט, הרלוונטי ביותר ומובן לאדם המודרני.

כדי לא לבלבל את כל מי שקורא את השמות של ארקנים בשפת אמו לא נמצאות כתוביות על הקלפים. דמויות החצר של הארקנים הזוטרים מסומנות בתווים מסוגננים להירוגליפים:

נושא הנשק הוא קסדת לוחם

האביר הוא ראש סוס

המלכה היא כתר בצורת כיפה

המלך - כתר עם קרנים

₪ 156

טארוט של שמאנים

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

שמאניזם העניק השראה ליוצרי קלפי טארוט אלה שנועדו לאלה המחפשים מודעות פנימית עמוקה יותר, הרמוניה בתוך עצמם, שלום עם המציאות והטבע. חפיסה זו מיועדת לכל ה"שמאנים המודרניים" שאיבדו את דרכם בעולם המודרני ומבקשים לגלות מחדש את השביל שיציל אותם ביער הסבוך, וזאת כדי לגעת בטבעם של עצמם ולהעיר את השמאן שבפנים

בעריכת הוראות הפרשנות של קלפי טארוט שמאניים היוצרים הסתמכו על פרקטיקות שמאניות המבוססות על מערכת של ארבעת היסודות של העולם ועל הארכיטיפים המסורתיים של שמאניזם הקשורים לאורח החיים והאמונות של השמאנים

₪ 156

טארוט חוק המשיכה

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

כיצד להגשים את  חלומותיכם?

חפיסת טארוט זו נוצרה במטרה לסייע בלהפוך את חלומותיכם למציאות.

ייעודה של החפיסה הוא בהעבירכם ממצבכם הנוכחי, קרי המצב המצוי, בו אתם שרויים כעת, למצב הרצוי, או הסיטואציה אותה אתם חפצים להשיג.

תוך ריכוז בחלומכם אותו טפחתם במשך זמן מה,  אתם עשויים לקבל תשובות לשאלות אותן חפצתם לאתר זמן רב

₪ 156

טארוט האפל של רויו

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

טארוט  האפל של ראויו מציץ לתוך המקומות החשוכים ביותר של הנפש האנושית. בכל קלף מעורבים היופי והכיעור, טוב ורע, וצריך לאחד אותם למשהו חדש ושלם.

₪ 156

טארוט חתולים שחורים

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

טארוט חתולים שחורים - מאת מריה קוררה - 78 קלפי טארוט עם הדרכה אלוהית - תשע נשמות חיות תחת הצללים חמש חייהם של קסמים אמיתיים שתיים עבור חוכמה גבוהה יותר, אחד חיים של חלומות ומסעות ואת האחרון, כדי להתחיל מחדש

₪ 156

טארוט מיסטי

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

טארוט מדבר איתנו בלשון הסמלים. כשאנחנו חושבים במילים, אנחנו פונים לאזור בונה של המוח שלנו אשר מסתמך על היגיון ושכל. לפי הניסיון, אנו יודעים שכאשר אנו קוראים ואומרים מילים במוחנו, אנו מדמיינים את מה שקראנו. מוחנו הופך סימנים על דפים לתמונה ציורית

טארוט עובד בכיוון הפוך. במקום מילים על דפי ספר אנו "קוראים" את התמונות על הקלפים, ומה שאנו רואים פותח עוד דלת לתחום מחשבה פסיכו-מיסטית שלנו.

תפיסה מיסטית היא אחת התכונות של הטארוט. ככל שהכישורים האזוטריים שלנו גבוהים יותר, הכניסתנו לתחום המיסטיקה רחבה יותר.

"טארוט מיסטי" מתייחס לדמיון, אשר ממלא את הדמויות המסורתיות של טארוט הביזנטי עם משמעות מטאפיזית ומשמעויות מרובות של כל ארקנה.

טארולוגים מנוסים מקבלים הזדמנות לראות את הקלפים המוכרים בדרך חדשה. למתחילים, אשר עושים את הצעדים הראשונים בעולם של סמלים, טארוט ייתן שמחה לעיניים וניצוץ לדמיון.

₪ 156

טריאדת האלות

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

תאר לעצמך שיש לך הזדמנות לדבר עם האלים. אילו שאלות היית שואל אותם? כמה עצות נבונות וידע היית מקבל במהלך שיחות אלה

בזכות קלפי טארוט אתה יכול ליצור קשר עם האלים. חפיסה זאת תשמש ערוץ שיכול לקשור אותך לגרסא הנשית הגבוהה יותר – טריאדה (שלישייה) של האלות: הבתולה, האם והגברת הזקנה או הכתר.

חפיסה זאת הינה כלי חזק, אשר מוכן לעזור לך לעבור את נתיב למידה מיסטי שלך מלידה עד גלגול נשמות יד ביד עם טריאדת האלות

₪ 169

קלפי הטארוט הדו-צדדי

 בית הוצאה לאור טירת טארוט

 78 קלפים וחוברת הדרכה  בעברית

קלפי הטארוט הדו-צדדי, למרות שהם תמיד ממשיכים את רוחה של המסורת הפיגורטיבית הקלאסית, לקחו על עצמם את המשימה של הרחבת התבנית הבסיסית של כל קריאה בקלפים, המגרה את הקורא בקלפים להביט בקלף עצמו במבט עוצמתי כפול ורחב יותר

₪ 169

Please reload

bottom of page